top of page

Cropio Eesti

Pikaajaline kogemus nii programmi kasutaja, arenduspartneri kui integratsiooni pakkujana  erinevates riikides

Cropio  digitaalse farmihalduse platvormi volitatud ainuesindaja Eestis, Lätis jt lähiriikides on aastast 2019 ettevõte Lean Leader OÜ (Cropio Eesti).   

 

Cropio Eesti  asutanud  Martin Paukson omab pikka põllumajandusvaldkonna töökogemust nii Ukrainas, Venemaal kui ka Eestis ning on olnud seotud Cropio emaettevõtte, selle teenuste ja sisu loomise ning programmi arendusetegevusega erinevates rollides juba palju aastaid sh nii suurkasutajana kui ka arenduspartnerina.  Ettevõte on saanud väärtuslikku rahvusvahelist kogemust Cropio platvormi integratsiooniga põllumajandussektoris väga erinevates põllumajandus-ettevõtetes ning samuti erinevates riikides mida nüüd ka Eesti kontekstis rakendatakse.

 

Aastate jooksul saadud kogemus annab unikaalse võimaluse mõista nii kasutajate vajadusi, näha hulgaliselt võimalusi mida tehnoloogia kasutamine suudab lahendada ning võimaldab seeläbi arendada programmi ka kliendivajadustest lähtuvalt pidevalt edasi. 

 

 

 

 

 

Cropio programmi arendaja (Syngenta Agro AG - Šveits) omab selgelt laia globaalselt kogemust. Tänase seisuga on kasutajakogemused kaasatud juba enam kui 50-s riigis, süsteemis jälgitakse kasutajate poolt igapäevaselt üle 12 miljoni hektari põllumajanduslikku maad, vegetatsiooni ja tootlikkuse võrdleva analüüsi toetamiseks on suurandmetena kasutada üle 20 miljoni hektari põllumajanduslikku taustinfot.

 

Tervikuna on programmi tegevusajaloo käigus digitaliseeritud juba üle 50 miljoni hektari põllumajanduslikku maad, mis loob ilmselgelt korraliku teadmiste vundamendi globaalsele kogemusele mida programm on saanud sisu arendamisel teadmusena arvesse võtta.

 

On märkimisväärne, et Cropio kasutab oma kaugseire võimekuse tagamiseks 12 erineva satelliidi andmeid, sh 8 optilise ja 4 radar-satelliidi  ning omab muuhulgas ligipääsu ka mõningate Nasa eri-missioonidel kogutud infokooslustele, sh lidar-infole mis suudab kuvada Cropio kasutajatele kõrguste erinevuste (kallakute) kaardi täpsusega kuni 1m kogu Eesti ulatuses.

 

Telemeetria ja GPS teekonna jälgimise vaates on igapäevaselt Cropio süsteemis tervikuna liikvel üle 100 000 sõiduki, enamik funktsioone on kasutatavad ka mobiilirakendustes. Cropio süsteemis on toimivad integratsiooniliidestused olemas pea kõigi enamlevinud tootjatega sh Claas, John Deere, Case/New Holland jt.

Sprayer.png
Harvesting Wheat
bottom of page